Головна / БУДЬ УКРАЇНЦЕМ / БЕРНАР-АНРІ ЛЕВІ ПРО ЗЕЛЕНСЬКОГО ТА ВИБОРИ В УКРАЇНІ

БЕРНАР-АНРІ ЛЕВІ ПРО ЗЕЛЕНСЬКОГО ТА ВИБОРИ В УКРАЇНІ

Людина, яка організувала зустріч Зеленського з Макроном  розповів журналістам The Wall Street Journal  про свої враження від спілкування  кандидатом у президенти України.

Французький філософ Бернар-Анрі Леві відомий усім як впливовий адвокаті України у світі, як щирий прихильник Революції Гідності, як людина з чіткою антиросійською позицією.

Свого часу саме він у березні 2014 року організував зустріч Петра Порошенка у Єлисейському палаці. Тепер у 2019 році Леві у той же палац привів  Зеленського.

На сторінках The Wall Street Journal ділиться з журналістами та читачами своїми мотивами та враженнями від зустрічі із Зеленським.  Ось якими словами філософа, буквально, анонсує  видання цю розмову під заголовком «Комік проти Героя України»: «Петро Порошенко, людина, яка протистоїть Путіну, заслуговує кращого, ніж бути звільненим з примхи історії.

Як повідомляє depo.ua з посиланням на The Wall Street Journal,  Леві  прагнув прояснити для себе бачення Зеленського з приводу декількох важливих, як для українців, так і для європейців  питань. Зокрема про позицію кандидата у президенти та його команди щодо Росії. Натомість французький друг України бачить, що “у хлопця немає погляду; у нього є очі, але немає погляду”. Зеленський хвастає, що зможе розсмішити навіть Путіна. “Нехай це буде натягнутий сміх, але все ж. А молоді росіяни, вони добре мене знають і будуть сміятися разом зі мною”. Така позиція насторожила Леві. Так само як насторожила француза ставлення до виборчої ситуації самих українців, які сміливо дивляться в очі путінській загрозі, але з легкістю довіряють вищий пост в країні коміку.

Також у розмові з Зеленським Бернар-Анрі Леві зачепив також й тему єврейства кандидата в президенти України. Для французького інтелектуала вона важлива, не тільки тому, що він сам – єврей, але й для того, щоб зрозуміти, чи після Революції Гідності пішов на спад антисемітизм в Україні. Зеленський ясно відповів: “Той факт, що я єврей, займає 20-е місце в довгому списку моїх можливостей”.

Підсумовуючи враження від розмови французький інтелектуал та зауважив, що, можливо, Зеленський не такий вже й популіст, яким він уявляв його раніше, однак філософ залишається й надалі прихильником Петра Порошенка. “Людина, яку я привів в Єлисейський палац в березні 2014 року, – говорить Леві як резюме усій розмові, – коли той ще був у невизначеному стані, не сказала свого останнього слова. Для України і для Європи він повинен перемогти”

Хочеться нагадати усім українцям, що Бернар-Анрі Леві ще у вересні минулого року на  форумі YES попереджав про російську загрозу українським виборам.

“Мені страшно за Україну. Я боюсь, що у виборчий процес можуть втрутитись ваші найближчі сусіди та фальсифікувати результати. Я переживаю, що дух Майдану, а це насправді величний дух, може згаснути та згодом зникнути.  – промовляв філософ  – Я також боюсь, що українці виступлять проти нового шляху України”.

А цьогоріч  у лютому, даючи інтерв’ю “Новому времени” Леві попередив: “Для України популізм – смертельна небезпека… Популісти, на мій погляд, є серйозною небезпекою для ЄС, але вони набагато небезпечніше для вас, українців, бо перемога популізму в вашому випадку буде означати появу Путіна на вашій кухні, Путіна в вашому домі і всюди у вашій країні”.

Про admin

Зверніть увагу!

Результати голосування на карті

Інфографіка результатів голосувань першого туру виборів Президента України 31 березня 2019 року в Інтернет: https://elections.dekoder.org/ukraine/ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *