Головна / БУДЬ УКРАЇНЦЕМ / ТАК ПОЧАЛАСЯ ВІЙНА

ТАК ПОЧАЛАСЯ ВІЙНА

П’ять років тому у Вербну неділю у Донецької області група російського спецназу атакувала автомашини з  офіцерами СБУ.  які проводили рекогностування в районі проведення антитерористичної операції поблизу  Слов’янська.  Усі українці тоді ще сподівалися уникнути насилля, думали, що на Сході вийшли на вулицю з протестами задурманені проросійською регіональною пропагандою місцеві жителі. Ми ще не розуміли, що це початок війни.

Поблизу села Семенівка, що за 8 км від Слов’янська,  на співробітників СБУ, «Альфи» та донецької обласної міліції, котрі зупинилися поспілкуватися з місцевими було здійснено збройний напад. З напередодні захопленого терористами автомобіля, що належав полтавській охоронній фірмі та лісопосадки по спецпризначенцях відкрили автоматний вогонь дві групи російського спецназу на чолі з Ігорем Гіркіним (Стрєлковим).

Бій з терористами був запеклим, однак короткочасним. У цій сутичці від чисельних поранень загинув капітан Біліченко, котрий першим виявив загрозу і дав вогневу відсіч нападникам, захищаючи товаришів.

Російськими диверсантами у цьому бою було тяжко поранено командира «Альфи» полковника Кузнєцова, полковника СБУ Куксу та співробітника МВС Селіхова. І не відомо чи вижили б вони, якщо б на допомогу не прийшли десантники 3-ї роти 80-ї аеромобільної бригади, котрі базувалися неподалік. Завдяки командиру роти Вадиму Сухаревському, котрий, всупереч наказу не відкривати вогонь,  взяв на себе відповідальність і вступив у бій,  подавив кулеметним вогнем вогонь противника і змусив того швидко ретируватися в кущі.

Уся Україна почула 14 квітня перехоплену телефонну розмову не жителів Донеччини, а двох російських громадян – Ігоря Гіркіна та Олександра Бородая. Гіркін вдоволено рапортував: «покришити когось серйозного» і згодом додав: «відпрацювали на п’ятірочку!»

І тоді українці зрозуміли, що «мижебраття» готові нас убивати, що ми для них лише м’ясо, яке можна «покришити». Це був момент загального протверезіння і усвідомлення реальності війни.

Сьогодні, через п’ять років після того бою, давайте згадаємо і вшануємо пам’ять першого військовослужбовця, котрий загинув у війні на Донбасі – Геннадія Васильовича Біліченко та усіх інших жертв цієї мерзенної війни. Вони усі хотіли жити, хотіли миру і звичайного людського щастя, але віддали своє життя за те, щоб не дати ворогові окупувати нашої землі. Тож будьмо гідні цієї жертви і зробімо усе, щоб вона не була марною!

Про admin

Зверніть увагу!

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, ПАНІ ЛІНО!

9 березня 1930 р. народилася Ліна КОСТЕНКО. Геніальна українська поетеса. ЇЇ збірки поезії перекладені та …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *