Головна / ЦІКАВО / НАША ІСТОРІЯ / РОЗГРОМ КОРОЛЕМ ДАНИЛОМ РИЦАРІВ ТЕВТОНСЬКОГО ОРДЕНУ

РОЗГРОМ КОРОЛЕМ ДАНИЛОМ РИЦАРІВ ТЕВТОНСЬКОГО ОРДЕНУ

11 березня 1238 р. біля Дорогочина руське військо князя Данила Галицького розгромили рицарів-хрестоносців Тевтонського Ордену.
Три роки перед цим польський князь Конрад Мазовецький підступом захопив руські землі між ріками Нуром і Західним Бугом та оволодів волинським містом Дорогочин, яке було важливим стратегічним і торгівельним центром Русі. Не в змозі контролювати захоплені руські землі передає їх у володіння Добжинському ордену, в якому було братство з 14-ти заможних рицарів.
Данило Галицький добре розумів небезпеку появи на кордонах Західної Русі хрестоносців, які планували вторгнення. Тому діяв на випередження, організував блискавичний похід. Руські війська спішним маршем пішли до Берестя (Брест). Звідси Данило Галицький розпускає чутку, що вони з братом Васильком йдуть начебто “на ятвягів”. Несподівано з’явився під мурами Дорогочина. Добре розумів, що штурмувати укріплене місто буде складно, облогові машини по весняному бездоріжжю підвести було неможливо, в ході затяжної облоги до лицарів могла прибути підмога. Залишалось одне: хитрістю виманити лицарів з міста і розбити їх. Князь виставив перед містом частину своєї регулярної піхоти на зразок фаланг Македонського. Хрестоносці піхоту військом не вважали, адже билися верхи на конях. Атаку очолив магістр Бруно і самовпевнена важка кіннота кинулись у навальний наступ… Але були зупинені стіною довгих списів та градом стріл. Тим часом з засідки у фланги і тил хрестоносців вдарили кіннота й решта піхоти. Хрестоносців було розгромлено. Перемога князя Данила Галицького завдала відчутного удару планам наступу хрестоносців на Схід і створення держав хрестоносців на наших землях.
Остаточно розгромили хрестоносців через 200 років, завдяки об’єднаному русько-литовсько-польському війську 15 липня 1410 р. під Грюнвальдом.
https://somsamuch.blogspot.com/2013/12/blog-post_324.html…
https://www.youtube.com/watch?v=oowhuJlpSoE

Про admin

Зверніть увагу!

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КОБЗАРЯ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *