Головна / ЦІКАВО / НАША ІСТОРІЯ / 8 березня Андрєй Боголюбскій зруйнував Київ

8 березня Андрєй Боголюбскій зруйнував Київ

8 березня 1169 р. суздальский князь Андрєй Боголюбскій з сином Юрієм Долгорукім та 11 половецьких ханів зруйнували Київ!
Це було 850 років тому!
Літописець писав: “І грабували вони два дні весь город — Поділ, і Гору, і монастирі, і Софію, і Десятинну Богородицю. І не було помилування нікому і нізвідки: церкви горіли, християн вбивали, а інших в’язали, дружин вели в полон, силоміць розлучаючи з чоловіками їх, діти ридали, дивлячись на матерів своїх. І узяли вони майна множина, і церкви оголили від ікон, і книг, і риз, і дзвони з церков познімали… Запалений був навіть монастир Печерський святий Богородиці поганими, але Бог молитвами святої Богородиці оберіг його від такої біди. І був у Києві серед всіх людей стогін, і туга, і скорбота…”.
Два дні столиця Русі була охоплена небаченими доти звірствами мокшів і половців. Вперше в історії Київ грабували, різали, гвалтували, не було зроблено винятку ані для жінок, ані для дітей. Підпалений Печерський монастир та пограбовані усі церкви. Були вкрадені ікони… і стали головними московськими святинями. Москва була заснована і почала розбудовуватись після розбою і пограбування Києва. Це небачене звірство мокшів було раніше за 100 років від вторгнення татаро-монголів.
Наступного 1170 р. князь Роман Мстиславович (Роман Великий) об’єднав руських князів та звільнив Київ від москалів. У 1204 р. князь Роман був коронований Папою Римським Інокентієм ІІІ, і став королем Королівства Русь.
В 1174 р. Сам Андрєй Боголюбскій був розтерзаний власною челяддю. Це була жахлива смерть, на яку заслуговував.
Диким є той факт, що мародер Боголюбскій – святий російської православної церкви. Росіяни прославляють його, як одного з засновників своєї держави.
http://uahistory.com/topics/events/4195
http://buntokratia.com/bogolyubsky/

Про admin

Зверніть увагу!

РОЗГРОМ КОРОЛЕМ ДАНИЛОМ РИЦАРІВ ТЕВТОНСЬКОГО ОРДЕНУ

11 березня 1238 р. біля Дорогочина руське військо князя Данила Галицького розгромили рицарів-хрестоносців Тевтонського Ордену. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *