Головна / ДОПОМОГА / ЗАКОНИ / ТРИ КРОКИ РЕФОРМУВАННЯ СУДОВОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ ВІД ВАКАРЧУКА

ТРИ КРОКИ РЕФОРМУВАННЯ СУДОВОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ ВІД ВАКАРЧУКА

На сайті “Української правди” з’явилася пропозиція від співака та громадського діяча Святослава Вакарчука щодо реформування судової системи в Україні у три кроки. Він вважає за необхідне оновлення суддівського корпусу, подолання корупції та підвищення довіри з боку бізнесу.

Фронтмен гурту «Океан Ельзи» запропонував: “По-перше, слід здійснити повне оновлення суддівського корпусу. Зробити це можна тільки позбавивши старих суддів можливості контролювати відбір нових».

Наразі нових суддів призначає старий суддівський корпус, який не має довіри в суспільства – це нонсенс.

На думку Вакарчука, суддів повинні обирати представники громадського сектору та міжнародні експерти з бездоганною репутацією.

Склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя має бути змінений виходячи з принципів справедливості, здорового глузду і патріотизму.

Щоб забезпечити довіру українського та іноземного бізнесу до судів, Вакарчук пропонує залучити авторитетних іноземних суддів до ведення справ в Україні, в першу чергу, що стосується господарських справ. Для розгляду комерційних спорів слід залучити присяжних авторитетних юристів, делегованих представниками бізнесу.

Третій крок, запропонований Вакарчуком, створення таких умов, за яких судді боятимуться займатися корупцією.

«Якщо якийсь суддя першої інстанції буде мати велику кількість справ, повернутих після касації, це повинно стати підставою для розгляду його / її дій тієї ж ВККС . Якщо розгляд покаже упередженість або незаконність дій судді, то його / її необхідно негайно звільнити “, – зазначив він.

Перш за все, суди без корупції, на думку Вакарчука, необхідні для того, щоб позбутися від олігархів.

 

Про admin

Зверніть увагу!

ІВАН ВАРЧЕНКО ПРО СПРОБИ ПІДКУПУ ВИБОРЦІВ

У вівторок у Києві радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко на брифінгу сказав: «Ми …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *