Головна / БУДЬ УКРАЇНЦЕМ / Переможна битва під Оршею

Переможна битва під Оршею

У цей день  8 вересня 1514 р. відбулася переможна битва під Оршею. Бій між союзним військом під командуванням князя Костянтина Івановича Острозького, на той час Гетьмана Великого князівства Литовського, Руського, Жемайтійського і Королівства Польського, та 80-ти тисячним московським військом на чолі з воєводою Іваном Челядніним.
Московські окупанти були розгромлені і втратили майже тридцять тисяч вояків, Челяднін, восьмеро воєвод, 37 значних бояр та півтори тисячі дворян потрапили у полон. Острозького з тріумфом зустрічали в Острозі у Варшаві та Вільнюсі, на честь перемоги під Оршею князь побудував у Вільні Свято-Троїцьку та Свято-Миколаївську церкви.
В Волинському літописі згадується:
«…a гетману єго, вдатному князю
Костянтину Івановичу Острозскому
дай боже здоровьє і щастьє вперед ліпшеє как нині;
побив силу велікую московскую, аби так побивал сильную рать татарскую, проливаючи кров іх бусурменьскую.»
Російська імперія а потім російсько-совєтский союз прагнули стерти пам’ять про свої поразки, знищити будь-яку згадку про княжу династію Острозьких, яка упродовж трьох століть боронила нашу землю, та і всю Європу від московських орд. Стався цей перелом аж після поразки Мазепи під Полтавою (1709)…
Князю Костянтину Острозькому – Вічна Слава! Слава! Слава!
У 2017 році була створена спільна військова бригада трьох країн: України та членів НАТО Польщі, Литви – LITPOLUKRBRIG. Бригаді присвоєно ім’я Великого гетьмана Костянтина Острозького!
Приссвоєнню бригаді цього почесного імені послужила і наша зустріч з послом Литви в Україні Маріусом Януконісом у Вишнівецькому палаці, тоді ми з Наталією Кутною-Кіналь подарували послу протрет Костянтина Острозького з моєї авторської виставки “Князі Галицькі-Острозькі – будівничі держави” (2016).
Також цього року у день Незалежності України 30-тій окремій механізованій бригаді присвоєно ім’я князя Костянтина Острозького!
Подвиги і звитяга Великого князя Костянтина Острозького закарбовані у пам’яті народів.

Про admin

Зверніть увагу!

День народження Івана МАЗЕПИ

20 березня 1639 р. народився Іван МАЗЕПА. Гетьман України (1687-1709 ), видатний державно-політичний і культурний …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *