Головна / ЦІКАВО / НАША ІСТОРІЯ / ЧОРТКІВСЬКА ОФЕНЗИВА

ЧОРТКІВСЬКА ОФЕНЗИВА

З 7-го по 28 червня 1919 р. відбувся блискавичний наступ Української Галицької Армії – ЧОРТКІВСЬКА ОФЕНЗИВА.
В історії кожного народу є битви, якими він пишається. Навіть поразка і загибель 300 спартанців у Термопільській ущелині слугує величним символом незламності духа, волі до боротьби та джерелом натхнення для нащадків. А перемоги над численнішим і краще озброєним супротивником заслужено займають перші місця у пантеоні слави.
Серед величних тріумфів української зброї особливу увагу привертає червневий 1919 року наступ Української Галицької Армії (УГА), Виконана під час польсько-української війни 1918-1919 років ця операція переконливо засвідчила рішучість українців Галичини всіма силами захищати свободу й незалежність, продемонструвала високі моральні й бойові якості галицького стрілецтва. Усупереч залізній логіці війни нечисленне, деморалізоване катастрофічним відступом, затиснуте на останньому скравку власної території, позбавлене джерел постачання українське військо не скорилося долі.
Тигровим скоком стрілецтво кидається на впевнене в остаточній перемозі польське військо і 8 червня здобуває м. Чортків, даючи цим боєм назву подальшому наступові. Впродовж трьох наступних тижнів ГА упевнено володіла стратегічною ініціативою, змушуючи численнішого (співвідношення кількості
Місце для згинання
багнетів і шабель становило 1,8:1 на користь поляків) і незрівнянно краще забезпеченого усім необхідним ворога до відступу на цілому фронті.
Українці переконливо довели високу боєздатність свого війська, яке перевершило супротивника вмінням маневрувати, майстерністю взаємодії піхоти й артилерії, роботою штабів. Їхню впевненість у власних силах найкраще засвідчує рішення Начальної Команди УГА вдатися під час битви за Бережани до такого складного маневру, як оточення чисельно переважаючого угрупування ворога. За 20,5 діб наступу армія просунулася вперед на 116 км., щодоби долаючи 5,6 км. І лише дозвіл Антанти використати для операцій у Галичині армію генерала Галлєра врятував супротивника від остаточної поразки.
ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ!

Про admin

Зверніть увагу!

ПАМ’ЯТАЙ РОЗСТРІЛИ НА МАЙДАНІ!

18 -20 лютого 2014 р. РОЗСТРІЛИ НА МАЙДАНІ! Найкривавіші дні і ночі Революції Гідності. Сотня …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *