Головна / БУДЬ УКРАЇНЦЕМ / СЬОГОДНІ УКРАЇНІ ПОТРІБНА ТОТАЛЬНА УКРАЇНІЗАЦІЯ БЕЗ ВСІЛЯКИХ ОЗИРАНЬ І ПОБОЮВАНЬ. – ШКЛЯР

СЬОГОДНІ УКРАЇНІ ПОТРІБНА ТОТАЛЬНА УКРАЇНІЗАЦІЯ БЕЗ ВСІЛЯКИХ ОЗИРАНЬ І ПОБОЮВАНЬ. – ШКЛЯР

Василь Шкляр в одному інтерв’ю «Главкому»  зазначив, що квотування української мови на радіо та телебаченні в Україні є принизливим явищем.

Воно свідчить, що нація ще слабка і не є дорослою. На думку письменника повинна бути тотальна українізація без всіляких озирань і побоювань. Редакція часопису «Патріот Тернопілля» повністю поділяє позицію пана Василя і знайомить свої читачів з цим інтерв’ю українського письменника.

«Кажуть, що точиться війна, що нині це питання не на часі. – говорить Шкляр, – Але я вважаю, що, навпаки, якраз під час війни з Росією ми маємо не тільки моральне, але й священне право стати самими собою, відновлювати історичну справедливість, повертати мову в абсолютно усі сфери життя».

Звісно, зауважує письменник, на радіостанціях відчутний зсув у бік свого, нашого, рідного. Українці починають знати більше молодих талановитих гуртів та співаків. «Але в той же час, коли ми обираємо посланця на Євробачення і в журі сидить Данилко, то це мене щонайменше дивує. – каже Василь Шкляр, – Щоб Данилко сидів і судив Kozak System та ще й повчав Івана Леньо, який закінчив дві консерваторії, як треба співати? Те саме ми бачимо і на отих всіх конкурсах, як «Голос країни». Все це відбувається з великим російським акцентом. Російськомовні співаки сидять в журі, так собі всміхаються, піджартовують, вкидають для колориту якесь українське слівце. Але все це російські підданці. Я не хочу образити так званих російськомовних патріотів, але людина, яка розмовляє російською мовою в нашій державі, завжди буде більшою чи меншою мірою російським підданим. І це треба мати на увазі».

На думку письменника,  будь-яке російськомовне середовище є плацдармом «руского міра».

«Ми можемо говорити про патріотів російськомовних, які стоять на передку. Але в цьому теж немає нічого дивного. Чому б їм не захищати території, на яких їм жилося краще, ніж україномовним? У нас був культ російськомовної людини, яка завжди мала переваги над україномовними. Російськомовним надавались всілякі соціальні переваги. Вчителям російської мови була доплата до зарплатні. Іншими словами, це була пряма дискримінація вчителів української мови. Я дуже добре пам’ятаю, що не можна було зробити у багатьох галузях кар’єри, не користуючись російською», – наголосив Шкляр.

Разом з тим, на думку митця, небажання нинішньої української влади спілкуватися державною мовою свідчить про її безвідповідальність та слабкість, а ще про велику залежність політиків від свого минулого та зв’язків.

«Вони усі, як то кажуть по-народному, «замазані». За кожним є гріхи, кримінал, і я думаю, що тут є прихована залежність між різними постатями в нашій політиці. Вони пов’язані спільними гріхами, компроматами і знають одне про одного щось таке, що дозволяє їм бути впевненими у своїй недоторканості. Саме тому вони так багато собі дозволяють, плюють на Конституцію, на закони, на судові ухвали. Вони впевнені у своїй безкарності. Закон не діє, що найбільше пригнічує наше суспільство. Конституція не діє. Адже навіть мовну конституційну норму вони не виконують».

 

Про admin

Зверніть увагу!

ПАМ’ЯТАЙ РОЗСТРІЛИ НА МАЙДАНІ!

18 -20 лютого 2014 р. РОЗСТРІЛИ НА МАЙДАНІ! Найкривавіші дні і ночі Революції Гідності. Сотня …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *