Головна / ПРЕС-ЦЕНТР / ЕКОНОМІКА / НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ВИЛУЧИЛИ НА 1 МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ ФАЛЬСИФІКОВАНОГО АЛКОГОЛЮ

НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ВИЛУЧИЛИ НА 1 МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ ФАЛЬСИФІКОВАНОГО АЛКОГОЛЮ

У Головному управлінні ДФС у Тернопільській області відбувся брифінг на тему «Подолання тіньового ринку обігу підакцизних товарів». Виконуючий обов’язки начальника оперативного управління ГУ ДФС у Тернопільській області Олег Дурняк та заступник начальника управління – начальник штабу оперативного управління  ГУ ДФС у Тернопільській області Юрій Парило розповіли про результати боротьби з незаконним обігом товарів підакцизної групи.

«У ході проведення операції «Акциз-2018» з початку 2018 року з  незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму понад 2,2 млн грн, – зазначив Олег Дурняк, – у тому числі 560 літрів спирту, 3 тис. літрів фальсифікованих алкогольних напоїв, 2,1 тис. пачок тютюнових виробів, 14,3 тонни пально-мастильних матеріалів.»

На підставі ухвали Тернопільського міськрайонного суду співробітники оперативного управління та слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Тернопільській області провели 5 обшуків у місцях зберігання, збуту незаконно виготовленої алкогольної продукції, розлитої у тару типу «Bag-in-Box» та «Tetra-Pack», та у транспортних засобах, якими здійснювалось транспортування незаконно виготовлених алкогольних напоїв. Цим працівники податкової міліції області запобігли потраплянню в торгову мережу 2570 літрів фальсифікованих алкогольних напоїв

Працівники податкової міліції області звернули увагу на те, що при купівлі алкоголю потрібно впевнитися  у наявності захисного елемента – голограми на акцизній марці. Також пересвідчитися у тому, що пляшка нова, щільно закоркована,  щоб не було навіть незначного протікання алкоголю, етикетка без потертості, надривів та пошкоджень. Необхідно звернути на дату розливу на пляшці (етикетці), більшість заводів-виробників проставляє дату розливу на коркові, ці дати повинні співпадати.

Споживачам потрібно пам’ятати, що фасування горілчаних виробів у так звані «Bag-in-Box» та «Tetra-Pack» (пластикові упаковки, поміщені в картонну тару) законодавством України заборонене.

Юрій Парило розповів усім присутнім на брифінгу про кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність за незаконне виготовлення та реалізацію підакцизної продукції.

За незаконне придбання, транспортування або зберігання з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів порушнику загрожує штраф у сумі від 17 до 34 тисяч гривень. За виготовлення підакцизних товарів у підпільних цехах, або з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво, сума штрафу може зрости до 170 тисяч гривень. У будь-якому випадку незаконно виготовлена продукція та обладнання для її виготовлення будуть конфісковані.

Досить сувора відповідальність передбачена і за вчинення злочинів, пов’язаних із виготовленням, зберіганням, придбанням, перевезенням і збутом підроблених марок акцизного податку – позбавлення волі на строк від 3 до 12 років. Такі злочини поставлені в один ряд із підробкою грошей.

 

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області

 

 

Про admin

Зверніть увагу!

Десять правил спілкування з юристом

З 1997 року  з легкої руки президента України Леоніда Кучми  8 жовтня в Україні відзначають …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *