Головна / ПРЕС-ЦЕНТР / ЕКОНОМІКА / На Тернопільщині діти врапт отримали від батьків аліментів на 6 мільйонів гривень. Совість оживили круті закони

На Тернопільщині діти врапт отримали від батьків аліментів на 6 мільйонів гривень. Совість оживили круті закони

Нині на Тернопільщині налічується 8,8 тисячі виконавчих справ, що стосуються виплати аліментів. 30 відсотків виконавчих документів стосуються аліментних справ. Батьки-«зозулі», на жаль, нерідко забувають про свій обов’язок допомагати дітям матеріально. За словами начальника головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Едуарда Кольцова, півтори тисячі виконавчих листів стосуються боргів за аліментами, які перевищують три місяці, ще 1350 мають борговий «хвіст» більше півроку, а 654 – понад рік.

Після того, як у державі запрацювали зміни до відповідних правових актів, ситуація із стягненням аліментів зазнала помітних змін – звичайно, на користь дітей. Андрій Хичій, заступник начальника обл’юсту, начальник управління Державної виконавчої служби в області поінформував, що перспектива залишитися без права виїзду за кордон, обмеження в праві керування транспортними засобами, користування зброєю і мисливством та загроза опинитися на так званих соціальних роботах змусили не одного злісного неплатника аліментів згадати про обов’язок перед дітьми. Загалом з початку року на Тернопіллі діти отримали (за виконавчими провадженнями) більше 6 мільйонів гривень аліментів. По-особливому відчутні зміни сталися після 6 лютого, коли запрацювало відповідне законодавство. Миттю погасили борги декотрі  «забудькуваті» батьки у Тернопільському і Зборівському районах – на 30 – 40 тисяч гривень, у Чортківському – на 120 тисяч, у Кременецькому – на 90 тисяч, у Гусятинському – на 65 тисяч.

Але ж сучасний світ мобільний, і як ортимати аліменти на утримання дитини з батька, який перебуває за кордоном? Цю тему порушила заступник голови обласної організації Асоціації жінок України Марія Мацук. Фахівці кажуть, що є держави, з якими Україна має відповідні угоди, то в такому випадку все відбувається за стандартною процедурою, якщо ж ні, то доводиться розраховувати на соціальну допомогу від нашої країни. Та в будь-якому випадку батько-«зозуля» себе покарає.  Приміром, чоловік, який давно мешкає в Італії, нарешті вирішив погасити борг. Думав, що викладе 300 тисяч гривень – баста. Не врахував, що за той час валютний курс суттєва змінився і тепер йому доведеться сплатити ще майже півмільйона.

Серед аліментних боржників на Тернопіллі переважають чоловіки., а виконавчих листів щодо матерів, які заборгували дітям аліменти, на Тернопіллі назбирається десяток.

 

Про admin

Зверніть увагу!

Десять правил спілкування з юристом

З 1997 року  з легкої руки президента України Леоніда Кучми  8 жовтня в Україні відзначають …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *