Головна / ПРЕС-ЦЕНТР / НОВИНИ / “ДИПЛОМАТИЧНИЙ КОКАЇН” ТА НАРКОТРАФІК ПОСЛА РФ КОРОНЕЛЛІ

“ДИПЛОМАТИЧНИЙ КОКАЇН” ТА НАРКОТРАФІК ПОСЛА РФ КОРОНЕЛЛІ

В останні дні ЗМІ та соціальні мережі жваво обговорюють подробиці спецоперації по ліквідації каналу транспортування кокаїну через посольство Росії в Аргентині.

Світова преса спростовує твердження офіційного представника МЗС РФ Марії Захарової про те, що дипломатична пошта для доставки наркотиків не використовувалася. Британська газета The Telegraph днями написала, що кульмінацією операції була доставка в Москву валіз з “кокаїном” на літаку екс-глави ФСБ Миколи Патрушева – і саме в дипломатичному багажі.

За даними ЗМІ, розслідування почалося після того, як посол РФ в Аргентині Віктор Коронеллі і троє співробітників ФСБ у грудні 2016 року повідомили аргентинській владі про свої підозри щодо дипломатичного багажу, знайденого в школі при посольстві РФ. Тоді у 12 валізах, що належали колишньому співробітникові посольства Алі Абьянову, знайшли 389 кг кокаїну. Саме через його звільнення у зловмисників виникли проблеми з транспортуванням, і вантаж вартістю близько 50 млн доларів пролежав незайманим близько року. Аргентинські правоохоронці у валізи вмонтували датчики GPS, а кокаїн замінили борошном і розпочали стежити за багажем.

На початку грудня 2017 року в Аргентині з візитом побував глава Ради безпеки РФ Патрушев. За офіційними даними він підписав меморандум про співпрацю з аргентинським президентом Маурісіо Макрі. Але, як стверджують ЗМІ, була у Патрушева ще й секретна місія, цілком гідна колишнього глави спецслужби. Газетярі стверджують, що саме він “супроводжував” 9 грудня валізи Алі Абьянова в Москву у літаку спеціального льотного загону “Росія”.

Через чотири дні в Москві були арештовані два члена банди – Володимир Калмиков і Істімір Кудзямов, які намагалися отримати валізи. В цей же момент затримали і Абьянова.

Офіційний представник МЗС Марія Захарова, відповідаючи на питання журналістів, заявляла раніше, що аргентинський кокаїн не возили в диппошті: “Займався цими хоча і білими, але брудними справами співробітник технічного складу. А дипломатичну пошту формують дипломати … У технічного співробітника не було ні дипломатичного паспорта, ні допуску до формування диппошти “.

Однак, днями журналісти Clarin повідомили про те, що організатори поставок кокаїну з Буенос-Айреса – “православні меценати” Чикало і Близнюк – говорили про участь в цьому посла РФ. Про це свідчить розшифровка їхніх переговорів. Журналісти з посиланням на ці переговори мають усі підстави стверджувати, що посол РФ Віктор Коронеллі міг бути пов’язаний з попередніми поставками.

Як пише El Observador, Міністерство внутрішніх справ Уругваю розпочало й своє розслідування у зв’язку зі скандалом навколо посольства РФ в Аргентині. У Монтевідео не виключають, що наркотики переправлялися в інші країни дипломатичними літаками, котрі вилітали з Уругваю.

За інформацією місцевої преси, у правоохоронних органів Уругваю виникли підозри після того, як, згідно з даними прослуховування, один з учасників наркокартелю Іван Близнюк в жовтні минулого року в розмові зі своїм подільником Олександром Чикало говорив про те, що транспортування наркотиків проходить через Уругвай.

Про admin

Зверніть увагу!

Десять правил спілкування з юристом

З 1997 року  з легкої руки президента України Леоніда Кучми  8 жовтня в Україні відзначають …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *