Головна / ДОПОМОГА / ГРОМАДАМ / НА УХВАЛЕННЯ РЕФОРМ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНА МАЄ 6-7 МІСЯЦІВ

НА УХВАЛЕННЯ РЕФОРМ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНА МАЄ 6-7 МІСЯЦІВ

Для ухвалення у Верховній раді законів, необхідних для проведення реформ децентралізації, Україна має близько півроку. Так  в інтерв’ю “Deutsche Welle” заявив спеціальний посланець уряду Німеччини Георг Мільбрадт .

“Ця реформа є стратегічно важливою, бо вона змінює менталітет. Раніше в Україні – і за царя, і за Союзу – країною керували за принципом “зверху вниз”. – сказав Мільбрадт , – Зараз вибудовується система “знизу доверху”, коли люди починають брати на себе відповідальність за своє життя. Це викликає відчуття, що саме ви, громадяни, і є країною”,.

Георг Ми́льбрадт зазначив, що для децентралізації необхідно повністю змінити структуру, систему управління на місцевому рівні, а для цього необхідні законодавчі зміни.

“Я хочу наголосити, що час – дуже обмежений. У вас є “вікно можливостей” у 6-7 місяців. Вже восени починається президентська виборча компанія, коли Рада не буде схвалювати таку велику кількість рішень. В 2019 році – парламентські вибори, потім, в 2020-му – місцеві. Тож якщо зміни не будуть затверджені зараз, то ми відкладаємо реформу щонайменше до 2021-2022 року”, – підкреслив Мільбрадт.

Також спеціальний посланець уряду Німеччини розповів, що експерти склали список з сімнадцяти законопроектів, котрі необхідно прийняти першочергово.

Перша група – це проекти, які роблять простішою саму процедуру об’єднання громад, прибираючи затримку цього процесу на різних рівнях. Друга група – законопроекти, які додають нові стимули для об’єднаних громад. Третя група законопроектів – перехід реформи на вищий рівень, на рівень районів.

Про admin

Зверніть увагу!

ВІДВЕРТА РОЗМОВА ВАКАРЧУКА З СОНЕЮ КОШКІНОЮ

На своїй сторінці Facebook український музикант, лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук Розмістив пост про …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *