Головна / ДОПОМОГА / ГРОМАДАМ / НА УХВАЛЕННЯ РЕФОРМ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНА МАЄ 6-7 МІСЯЦІВ

НА УХВАЛЕННЯ РЕФОРМ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНА МАЄ 6-7 МІСЯЦІВ

Для ухвалення у Верховній раді законів, необхідних для проведення реформ децентралізації, Україна має близько півроку. Так  в інтерв’ю “Deutsche Welle” заявив спеціальний посланець уряду Німеччини Георг Мільбрадт .

“Ця реформа є стратегічно важливою, бо вона змінює менталітет. Раніше в Україні – і за царя, і за Союзу – країною керували за принципом “зверху вниз”. – сказав Мільбрадт , – Зараз вибудовується система “знизу доверху”, коли люди починають брати на себе відповідальність за своє життя. Це викликає відчуття, що саме ви, громадяни, і є країною”,.

Георг Ми́льбрадт зазначив, що для децентралізації необхідно повністю змінити структуру, систему управління на місцевому рівні, а для цього необхідні законодавчі зміни.

“Я хочу наголосити, що час – дуже обмежений. У вас є “вікно можливостей” у 6-7 місяців. Вже восени починається президентська виборча компанія, коли Рада не буде схвалювати таку велику кількість рішень. В 2019 році – парламентські вибори, потім, в 2020-му – місцеві. Тож якщо зміни не будуть затверджені зараз, то ми відкладаємо реформу щонайменше до 2021-2022 року”, – підкреслив Мільбрадт.

Також спеціальний посланець уряду Німеччини розповів, що експерти склали список з сімнадцяти законопроектів, котрі необхідно прийняти першочергово.

Перша група – це проекти, які роблять простішою саму процедуру об’єднання громад, прибираючи затримку цього процесу на різних рівнях. Друга група – законопроекти, які додають нові стимули для об’єднаних громад. Третя група законопроектів – перехід реформи на вищий рівень, на рівень районів.

Про admin

Зверніть увагу!

Законопроект про мову прийнято… за основу

Сьогодні Верховна Рада проголосувала прийняти за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *