Головна / ЦІКАВО / НАША ІСТОРІЯ / Годинник на ратуші Бережан невдовзі запрацює

Годинник на ратуші Бережан невдовзі запрацює

25 серпня 2017 року фахівці зі Львова зупинили роботу годинника, розташованого на вежі Бережанської ратуші, для проведенням реставраційних робіт. Спеціалістами зі Львова було демонтовано розпридільчий механізм, вали до стрілок та стрілки на усіх циферблатах.

Майстер-годинникар Олексій Бурнаєв під час виконання реставраційних робіт зауважив, що механізми годинника виготовлялися у різні часи. Саме механізм датований 1925 роком цьогоріч і вийшов із ладу, а той, котрий установлений приблизно на 100 років раніше ще досі працює.

Пан Олексій звернув увагу на те, що під час останнього ремонту у 70-х роках минулого століття циферблати годинника закріпили ненадійно, тому сьогодні ці кріплення потрібно замінити.

11 листопада 2017 року міський голова Бережан Володимира Музички та директора ДІАЗ у м. Бережани Василя Зорика зустрілися з  майстром-годинникарем, кандидатом фізико-математичних наук, доцентом Львівського національного аграрного університету – Олексієм Бурнаєвим, щоб обговорити питання, котрі стосуються стану виконання реставраційних робіт годинника на вежі міської ратуші. У ході розмови виникла ідея створення в Бережанах музею годинникових механізмів.

Наразі, як запевняють, реставраційні роботи знаходяться на завершальному етапі. Як повідомляє Береж Інфомайстер пообіцяв міському голові В.Музичці та директору ДІАЗу В.Зорику, що до Нового року годинник працюватиме повноцінно.

Про admin

Зверніть увагу!

ЯК РОСІЯНИ ЗАХОПИЛИ ПОЧАЇВСЬКИЙ МОНАСТИР (1831 р.)

Одразу після третього поділу Речі Посполитої (1795 р.) між Австро-Угорською імперією, королівством Прусія і Російською …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *