Головна / ПОЛІТИЧНЕ ДОСЬЄ / ВЛАДА / Головні тези щорічного послання президента до Верховної Ради 

Головні тези щорічного послання президента до Верховної Ради 

Сьогодні, 7 вересня, зі щорічним посланням до Верховної Ради  в Українському парламенті виступив президент України Петро Порошенко.

Його промова окреслила цілий ряд актуальних тем: від  Референдуму щодо вступу в ЄС та НАТО і санкцій проти Росії  до зняття депутатської недоторканності, а також щодо пенсійної та земельної реформи. «Патріот Тернопілля» конспективно познайомим наших читачів з головними мессиджами, що прозвучали в промові президента.

ЄС та НАТО

Петро Олексійович припустив, що у питаннні приєднання України до Європейського Союзу і НАТО можливо доведеться провести референдум.

“Опитування громадської думки показують, що більшість українців підтримують і вступ до Євросоюзу, і приєднання до НАТО. Я не виключаю, що ініціюю в належний час відповідний референдум, щоби продемонструвати волю українського народу. Усім: і нашим друзям, і агресивній сусідці, і всім українським політикам, щоб за будь-яких політичних розкладів нікому з них не закортіло ревізувати цей курс і звернути на манівці.

Росії

Україна добиватиметься продовження, поглиблення і посилення санкцій проти Російської Федерації заявив очільник держави.

“Створення міжнародної коаліції на підтримку України в боротьбі проти російської агресії, утримання її в активному стані – повсякденна робота всієї української дипломатії. Звичайно, режим санкцій, який триває вже четвертий рік, для Росії не є смертельним, але це, – наголошую, – дуже ефективний інструмент її стримування та спонукання сісти за стіл переговорів. Саме тому ми продовжимо боротися з будь-якими спробами їх зняти чи навіть послабити. Навпаки, добиватимемося їх продовження, поглиблення та посилення”.

Депутатська недоторканність

Президент звернувся до депутатів з пропозицією внести зміни до Конституції, котрі дозволять зняти недоторканість для депутатів парламенту наступного скликання з 1 січня 2020 року.

“Закликаю, – як ви, напевно, і очікували – внести і узгодити, нарешті, зміни до Конституції, які скасують депутатську недоторканність. Щоб полегшити вам прийняття рішення, щоб у вас не було відчуття, що воно якимось чином направлено проти вас, – я маю дуже просте речення, давайте приймемо це рішення – прийняти його з введенням в дію з 1 січня 2020 року, для депутатів уже нової Верховної Ради”.

Пенсійна і Земельна реформи

Президент наголосив, що сподівається, що Верховна Рада України прийме в цілому законопроект про пенсійну реформу на наступному пленарному тижні. І висловив надію, що прийняття цієї реформи дасть змогу збільшити пенсії значній частині пенсіонерів уже цього року.

Щодо земельної реформа, то президент пообіцяв “не витискувати” з Верховної Ради земельну реформу, але закликав народних депутатів ухвалити необхідні закони щодо продажу сільськогосподарської землі.

“Я не збираюся витискувати із Верховної Ради земельну реформу. Але прошу ухвалити – хоча б усно, в умі і в серці, – політичне рішення на її користь, прийняти такі закони, які знімуть всі фобії, наявні на цю тему в суспільстві і серед народних депутатів, які врахують всі застереження та виставлять всі запобіжники, які назвуть чітку дату старту, навіть хай це буде і не сьогодні”, – зазначив Порошенко.

Реінтеграція Донбасу

У виступі Порошенка прозвучало, що громадськість матиме можливість обговорити законопроект про реінтеграції Донбасу  і вирішальне слово в цьому питанні буде за парламентом. Глава держави відзначив, що проект закону про реінтеграції Донбасу буде оприлюднений найближчим часом.

ВВП

Розповів Петро Олексійович і про зростання валового внутрішнього продукту у 2017 році. Показник ВВП прогнозується на рівні 1,8%, а до 2020 року він має сягнути 4%.

За словами президента, після чотирнадцяти кварталів падіння, ВВП зростає вже шість кварталів поспіль.

Головними чинниками, які сприяють зростанню економіки,  на думку глави держави є жорсткі антикризові кроки, макрофінансова стабілізація, зниження податкового навантаження на бізнес, дерегуляція, відкриття нових зовнішніх ринків.

Миротворці

Президент заявив, що Україна готова до предметної розмови з членами Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй щодо розгортання на всій території Донбасу миротворчої місії ООН.

За словами Порошенка, українська сторона виступає за розгортання повноцінної миротворчої місії ООН на Донбасі для забезпечення тривалого миру в окремих районах Донецької і Луганської областей. Він висловився за те, щоб майбутня місія ООН повинна бути розміщена на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону. Про узгодження з бойовиками параметрів майбутньої місії ООН не може бути й мови, а також виключається участь у місії представників країни-агресора та сторони конфлікту.

Церква

Під час свого промови до парламенту, Порошенко особисто звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія I з проханням надати автокефалію Українській православній церкві.

На думку очільника держави, Україна має право на власну незалежну Помісну Православну Церкву. Президент повідомив Вселенського Патріарха, що українська влада має серйозне бажання та тверду політичну волю вирішити це питання.

Це не означатиме, як зазначив Петро Олексійович, що в Україні буде державна Церква або заборона на функціонування інших православних конфесій. Гарант Конституції завірив, що в Україні і надалі діятиме свобода віросповідання.

Обрання президента

“Я ніколи не погоджуся з пропозиціями забрати у людей право обирати Президента і віддати його парламенту. Обсяг повноважень глави держави також має бути достатнім для ефективного виконання функцій Верховного Головнокомандувача”, – сказав глава держави.

 

Про admin

Зверніть увагу!

Десять правил спілкування з юристом

З 1997 року  з легкої руки президента України Леоніда Кучми  8 жовтня в Україні відзначають …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *