Головна / ПРЕС-ЦЕНТР / ЕКОНОМІКА / Закладки про податки / ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ: ДАНІ ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО НАРАХУВАННЯ

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ: ДАНІ ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО НАРАХУВАННЯ

Плата за землю – це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платниками  земельного податку (згідно ПКУ) є власники земельних ділянок, часток (паїв) і землекористувачі. Об’єктом оподаткування є земельні ділянки та земельні частки (паї), що перебувають у власності. Яким чином обчислюється земельний податок?

«Патріот Тернопілля» звернувся за роз’ясненнями до Головного управління ДФС у Тернопільській області. Повідомляємо, що для визначення бази оподаткування плати за землю за 2017 рік платники обчислюють її, керуючись ст. 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр», враховуючи:

– нормативну грошову оцінку земель;

– дату затвердження (набрання чинності) технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;

– коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки, які обчислюються кумулятивно залежно від дати затвердження (набрання чинності) рішення про нормативну грошову оцінку земельних ділянок у межах населеного пункту.

Більш детально про визначення бази оподаткування плати за землю йдеться у листі ДФС України від «Про забезпечення адміністрування плати за землю».

 

 

Про admin

Зверніть увагу!

Україна, що країна третього світу? Або про авто з іноземними номерами!

Директор Департаменту адміністрування митних платежів ДФС Аліна Данченко розповідає про зменшення податкового навантаження на транспортні засоби, які …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *