Головна / ЦІКАВО / НАША ІСТОРІЯ / Розгром московських військ під Хухрою

Розгром московських військ під Хухрою


24 червня 1668 р. відбулась битва під Хухрою. Гетьман Петро Дорошенко довершив розгром московських військ князя Григорія Ромодановського.
Після Ради 18 червня Війська Запорозького на Сербинському Полі біля Диканьки, на якій козацтво щойно звільнених з-під московської окупації земель лівого берега Дніпра підтвердило обрання Петра Дорошенка Гетьманом.
Тим часом війна з Москвою тривала. Під Котельвою стояло 20-тисячне московське військо князя Григорія Ромодановського, тримаючи це місто, що також повстало проти московських поневолювачів, в облозі. Тож Дорошенко рушив зі своїм 30-тисячним військом на Котельву і 21 червня переправився через Ворсклу під Опішнею.
Після перших зачіпних боїв під Котельвою і звідомлень розвідки Ромодановський зрозумів, що йому загрожує реальний розгром і розпочав спішний відступ у межі Московського царства. Вже там, під Хухрою, українське військо таки наздогнало москалів і нав’язало їм битву, яка тривала 5 годин. Проте ворогові таки вдалося відірватися від українців і сховатися за стінами фортеці в Охтирці, на облогу якої Дорошенкові бракувало сил. Тож він з військом повернувся в Україну й зайнявся обсадженням своїми військами звільнених від московської окупації територій.
Про славетну битву під Хухрою російські історики звмовчують. Настав час долучити цю подію до переліку славетних перемог української зброї!

Про admin

Зверніть увагу!

РОЗГРОМ КОРОЛЕМ ДАНИЛОМ РИЦАРІВ ТЕВТОНСЬКОГО ОРДЕНУ

11 березня 1238 р. біля Дорогочина руське військо князя Данила Галицького розгромили рицарів-хрестоносців Тевтонського Ордену. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *