Головна / ДОПОМОГА / ГРОМАДАМ / Сто балів зі ста. Непереможний лідер.

Сто балів зі ста. Непереможний лідер.

Байковецька громада межує з обласним центром – Тернополем. Окрім Байківців, до неї входять села: Шляхтинці, Лозова,  Гаї-Гречинські, Курники, Стегниківці і Дубівці. Досягнення громади виявилися настільки успішними, що тепер мешканці більше десяти навколишніх сіл хочуть до неї приєднатися. Хіба це не показник ефективності як самої децентралізації, так і команди управлінських менеджерів, очолюваних Анатолієм Куликом? Інтерв’ю з ним записав журналіст видання «Голос України» Михайло  Лисевич.

Мовою оригіналу: «До речі, голова громади каже, що вже втомився від частих поїздок: його постійно запрошують виступити на семінарах, конференціях, зборах, щоб він поділився реформаторським досвідом, накопиченим у Байковецькій громаді. Але… Можна тільки подякувати долі, що є такий керівник, котрий щедро ділиться з усіма своїми знаннями, своїми здобутками…

  • Навіщо людям набивати гулі, якщо ми вже знаємо, як швидко і, головне, якісно вирішити ту чи іншу проблему, – говорить Анатолій Романович. – Бо не може бути іншим погано, а нам добре. У підсумку у спіху не досягне ніхто. Моє кредо: міцні громади – міцна Україна, успішна країна – щасливі люди! Звісно, теза про те, має бути підтверджена реальними справами.»

У  2016 році бюджет громади порівняно з попереднім роком зріс на 13,5 млн. грн. Майже у два рази зросла державна субвенція на галузь освіти, медицини, на інші потреби. Ще 4,3 млн. грн. Байковецька громада отримала від держави на розвиток інфраструктури.

Основними   досягненнями Байковецької об’єднаної громади, як стало відомо часопису «Патріот Тернопілля» є наступні.

  1. Кошти, у першу чергу, витрачаються на те, що турбує мешканців – дороги. За наступні п’ять років керівництво громади планує заасфальтувати вулиці всіх прилеглих сіл, навіть найменших.
  2. Всі населені пункти освітлено. Однак будівництво та реконструкція електромереж не припиняється.
  3. Школи, дошкільні заклади, жоден заклади культури, фельдшерсько-акушерські пункти реконструюються, утеплюються, встановлюються установки, які економлять електроенергію.
  4. У структурі громади створено центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей, відділ освіти, відділ культури, туризму, молоді та спорту. Правопорядок забезпечує одна з перших в області поліцейська станція. Підтримка і розвиток спорту, культури, колективів народної творчості, дозвілля молоді.

Організація спортивних турнірів, концертів, фестивалів, інших культурних заходів. Обладнання місць відпочинку, збереження пам’яток природи. Ось далеко-далеко не повний перелік того, що якісно вирізняє Байковецьку громаду з-поміж інших. Але керівництво громади постійно шукає нові джерела фінансування своїх проектів, покликаних задовольняти потреби населення. Зокрема, ними розроблена і подана заявка на отримання грантової допомоги для придбання медичного обладнання від уряду Японії в рамках проекту людської безпеки «Кусаноне».

Громада  не тільки позитивно розв’язує нагальні проблеми, а й мислить стратегічно. Вона  стала одним з переможців першого етапу програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Зараз триває другий етап, в якому беруть участь експерти, котрі представляють агентство. Це Януш Шевчук, голова асоціації громад Польщі, екс-віце-мер міста Щецін, і Петро Мавко, голова правління Західноукраїнського регіонального навчального центру, керівник проектів, експерт-консультант  з питань стратегічного управління, управління проектами та енергетичного менеджменту. Вони надають громаді фахові консультації та проводять тренінги, необхідні для сталого розвитку громади, надають допомогу у підвищенні якості послуг, належному управлінню ресурсами, підвищенню якості комунальних послуг, стимулюванню місцевої економіки та посиленню залучення громадян.

Редакція «Патріот Тернонопілля» бажає Байковецькій громаді успіхів та нових звершень!

Про admin

Зверніть увагу!

Десять правил спілкування з юристом

З 1997 року  з легкої руки президента України Леоніда Кучми  8 жовтня в Україні відзначають …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *