Головна / ПРЕС-ЦЕНТР / ЕКОНОМІКА / З 1 травня нові тарифи

З 1 травня нові тарифи

Згідно з рішенням Уряду, з 1 травня 2017 року в Україні вступлять в силу нові соціальні нормативи на опалення

Уряд наблизив соціальні норми до фактичного споживання енергоносіїв українцями. Відповідне рішення зафіксоване у Постанові Кабінету Міністрів України №51.

Якщо раніше субсидія покривала 5,5 кубометра газу на квадратний метр, то в наступному опалювальному сезоні знижка буде нараховуватися тільки на п’ять кубів блакитного палива.

Мотивують це тим, що через завищені соціальні нормативи, що не відповідали реальному споживанню і не стимулювати до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні (2015-2016рр) «переплатила» по субсидіях більш як 14,5 млрд. гривень.

Отож, якщо сім’я в опалювала будинок площею 70 квадратних метрів минулої зими 385 кубами газу, то з жовтня нинішнього року їй доведеться знизити рівень споживання до 350 кубів. За понаднормове використання доведеться платити без субсидії. На даний момент такий обсяг газу коштує 240 гривень.

У квартирі з центральним опаленням такої ж площі субсидія буде покривати замість 3,8 всього 3 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,8 Гкал доведеться платити без субсидії.

Щоб не переплачувати, потрібно знати нові соціальні нормативи:

• теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку –  0,0431 Гкал на 1кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
• електричної енергії для індивідуального опалення – 51 кВт•г на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період;
• природного газу для індивідуального опалення – 5,0 куб. метра на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

Також, Уряд переглянув коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення у багатоповерхових будинках.

Про admin

Зверніть увагу!

ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *