Лікуємось самі?

Здоров’я – найцінніший дар, що ми маємо. Головне побажання до будь-якого свята – міцне здоров’я. Але ж от оказія – хвороба, спочатку ніби-то й незначна, а от потім усе може виявитись дуже серйозно. І ми потрапляємо до рук лікарів, яким, зазвичай, дуже віримо і сподіваємось, що їхні знання з медицини обов’язково допоможуть подужати нашу хворобу.

Потрапляючи до лікарні, всі ми знаємо, що ліки слід купувати самому. Слушна рекомендація – поцікавитись, які ліки вже закуплені лікарнею і можуть бути видані вам безкоштовно. Перелік препаратів повинен бути у кожному відділенні лікарні. Але слід зазначити, що Постанова Кабінету Міністрів «Про порядок закупівлі лікарських засобів закладами та установами охорони здоров’я, що фінансуються з бюджету» (чинна редакція від 26.08.2016 р.) передбачає лише перелік лікарський засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного або місцевих бюджетів. Тому на сайтах місцевих та обласних органів влади повинна бути така інформація. Або ж вас проконсультують телефоном «гарячої лінії», що є на вищезгаданих сайтах.

Разом з тим, не поспішайте з величезним списком ліків. Проконсультуйтесь із лікарем, а також читайте інструкцію до препаратів, які вам прописують. Лікування добре, якщо воно помічне. А чи допоможе вам лікування «по схемі»? Мається на увазі схема лікування певного типу захворювання, наприклад, кісткового. Усім хворим, наприклад, на кісткові захворювання (а кісткових захворювань достатньо багато) прописують один, два, три однакових  препарати. Потім спостереження – як вони діють чи не діють. Комусь, звичайно, допоможе таке лікування. А комусь – ні! Чому у даному випадку відкидається індивідуальний підхід до пацієнта, як це робиться в обласній лікарні, не зрозуміло. У двох людей одна і та ж хвороба розвивається по-різному. Це зрозуміло. Чому усіх лікують однаково? Чи є панацея від певного виду хвороб? Риторичні запитання.

Звідки взялась ця ідея – лікування «по схемі». З слів одного з лікарів міської лікарні Тернополя – це прогресивне реформування системи медицини. Ми ніби-то рухаємось таким чином до американо-європейських стандартів. Це – з одного боку. А з іншого, якщо таке лікування не допоможе пацієнту, або ж навіть нашкодить, то притягнути до юридичної відповідальності лікаря буде неможливо. Ліки, які не допомогли, вказані у протоколі лікування «по схемі», який затверджений вищим керівництвом – аж  до МОЗ.

У будь-якому випадку – не поспішайте. Проконсультуйтесь із декількома лікарями, послухайте декілька думок, читайте інструкції до ліків. Не радьтеся із знайомими, друзями тощо, а тільки з фахівцями – професіоналами своєї справи. Здоров’я – одне! І це дуже серйозно!

І все буде добре.

Ваш домашній психолог.

Про admin

Зверніть увагу!

Чи потрібно фото у резюме?

“Патріот Тернопілля” продовжує тему пошуку роботи. Сьогодні про фото: потрібне воно чи ні? І які …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *