Головна / ПРЕС-ЦЕНТР / ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ / Тернопільська «котельніада» матиме продовження

Тернопільська «котельніада» матиме продовження

«Патріот Тернопілля» взяв участь у роботі тимчасової комісії з розгляду питання екологічної безпеки роботи котелень Тернополя на твердому торф’яному паливі, котра продовжила свою роботу 10 березня 2017 року. Головуючий вкотре зазначив, що висновки комісії носять рекомендаційний характер. Тобто можемо припустити, що ці висновки можуть братися до уваги, а можуть і не братися. Комісія поповнилася новими членами з мешканців прилеглих до котелень будинків. Ключовими на цьому засіданні комісії, серед багатьох інших, питання до інвестора, Воєводкіна Олега Володимировича, який прибув із Фастова переконати присутніх, а в їхніх особах і громадськість нашого міста, у необхідності впровадження, економічних вигодах  та екологічній безпеці роботи котелень на торф’яному паливі.

Директор «Терноплокомуненрго» А.К.Чумак перепрошував за помилки в документах, на які звернула увагу громадський активіст Юлія Мамчур.

Дивно було чути з вуст пана Чумака слова «…через нашу недосвідченість»…

{videobox} n64Y6Ldymuk||width=360,height=240{/videobox}

Дозвіл на викиди «Терноплокомуненрго» ще не отримало і знаходиться в процесі проведення всіх необхідних експертиз. Зокрема, за твердженням А.Чумака, зараз проводиться екологічна експертиза. Знову ж таки, мешканці, присутні на комісії, посилаються на свідчення Едуарда Ференца – головного еколога Тернополя, який не бачив жодних документів екологічної експертизи. Отже дозволу на викиди таки нема. Запах і викиди – «це камінь спотикання»! Громада не лише побоюється, громаду обурює таке ставлення до мешканців, до міста, до екологічної ситуації, яка може загрожувати безпечному проживанню в Тернополі.

Пан Олег Воєводкін намагався прояснити ситуацію. Виявляється, підприємство, яке він представляє, є досить перспективним, працює за європейськими нормами, корегується кількість викидів, на котельнях встановлюються сучасні фільтри – очисні системи, які вчасно замінюються і контролюються підприємством:

{videobox} D7RgHhg8c3Y||width=360,height=240{/videobox}

Але питання пані Наталії Кіндрацької – голови громадської ради при ОДА,: «Що робити із запахом та вібрацією?» мало не  залишилось без відповіді.

Пан Воєводкін відповів якось «туманно»… Але знову ж таки – запах, вібрація, шум?..

{videobox} Eg680Z57Oxc||width=360,height=240{/videobox}

{videobox} gz0Eb-vK8BM||width=360,height=240{/videobox}

А на вул. Франка, де до найближчих будинків – 30 метрів? Саме там збудована нова котельня?! Виявляється, за словами пана Чумака, метрів 60 до будинків і небезпеки ніякої нема. А як же котельня по вул.. Просвіти, 9? Ніяк. Тільки подані документи на проведення екологічної експертизи. А котельня вже  працює. Люди страждають від шуму, який ніби-то у межах норми. Якийсь нонсенс!

Було поставлене питання до інвестора: чи можна замінити торф іншим твердим паливом? Виявляється, ні. Пан Воєводкін твердо впевнений, що торф – найкращий і екологічно чистіший варіант. Можливо, нехай. Але у громадськості виникло ще низка питань. Перше: чи  дійсно у Фастові працюють такі котельні і чи дійсно їхня функція – подавати тепло в оселі мешканців? Зі слів пана Олег Воєводкіна – так, а згідно документів Юлії Мамчур – ні, тільки в тестовому режимі. А далі діло не пішло. У Фастові заборонена роботи таких котелень. Друге: в яких обласних центрах України працюють такі котельні? Ні в яких! Котельні на твердому паливі працюють у декількох районних центрах – невеличких містечках. І, нарешті, третє: наш Тернопіль – це пілотний проект? Ось тут і почалась суперечка. В жодному разі – не пілотний, а самий справжній реальний для інвестора проект.

{videobox} t2ix7YeKK6c||width=360,height=240{/videobox}

Все це скидається на «перетягування ковдри в один бік». Інвестор твердо впевнений – загрози життю і здоров’ю нема, ціни на опалення не зміняться, а з часом, можливо, навіть і знизяться. Мешканці, голови ОСББ, представники громади переконані у протилежному. Врешті інвестор і мешканці домовились про наступне: поїхати ввчері того ж 10 березня на вул. Прсвіти, 9 та подивитися на дим, пару тощо, що виходить із труби котельні.

Ця «котельніада» матиме продовження. Чекатимемо висновків екологічної експертизи і економічних розрахунків вартості тепла для населення. Ми тримаємо руку на пульсі.

 

 

Про admin

Зверніть увагу!

ЧИ ДОЗВОЛИТЬ РІШЕННЯ ФЕМІДИ ЗБЕРЕГТИ ПАРК?

Сьогодні обласний окружний адміністративний суд  розглянув справу про забезпечення позову та заборону проведення будь-яких робіт …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *