Сповідь Хатії

Пов’язане зображення

«Патріот Тернопілля» хотів би привернути увагу своїх читачів до інтерв’ю Хатії Деканоідзе, яке вона дала для видання «KyivPost». Колишній очільник поліції  розповіла, як влада використовувала її та інших реформаторів як прикриття, при цьому намагаючись усіма силами зберегти стару корупційну систему. У своїй розповіді Хатія зазначила, що поділ влади на реформаторів та антиреформаторів – це суттєва проблема, оскільки владна верхівка повинна цілком складатись із готових до змін ентузіастів.

Політичні критики вважають відставку Згуладзе і Деканоідзе фактичним кінцем реформи МВС. Однак сама Хатія дивиться на цю ситуацію більш оптимістично і вважає, що про провал реформи можна буде говорити лише в тому випадку, якщо через рік на місце обласних начальників поліції не прийдуть нові кадри.

За словами Деканоідзе, в Україні надзвичайно важко «приносити» реформаторські закони та ідеї в Раду. Для порівняння – в Грузії ситуація кардинально протилежна: існує єдина радикальна команда реформаторів, яку очолює Саакашвілі.

В інтерв’ю Хатія розповіла також про ситуацію з АвтоМайданом у червні. Нагадаємо, саме у червні учасники АвтоМайдану та інші громадські активісти вийшли з процесу переатестації, аргументуючи такі свої дії тим, що через зміни її формату Арсен Аваков та його підлеглі повністю взяли процес під свій контроль, що дозволило їм захищати корумпованих чиновників. Деканоідзе стверджує, що врахувала скарги активістів, але замінити всіх старих поліцейських на нових було неможливо в зв’язку з «кадровим голодом».

Також Хатія висловила свою позицію про призначення на пост голови Черкаської поліції колишнього працівника ДАІ Лютого, якого звинувачують в участі в репресіях проти харківського євромайдану і  фальсифікаціях у Кривому Розі. Деканоідзе вважає це рішення поверненням до старої міліцейської системи, тому і скасувала його після протестів. Нагадаємо, що Арсен Аваков все-таки призначив Лютого головою Черкаської поліції після відставки Хатії.

Про admin

Зверніть увагу!

Крутий поворот. Чи готова до нього влада України?

Київ переживає політико-дипломатичний бум — в столиці України висадився десант перших осіб світового політикуму. Навряд-чи …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *