Маланка в косоворотці

На фоні того, що у ці дні відбувається на Сході соціальна  реклама проймає до сліз… Дітки на Сході залишаються сиротами, але не втрачають віру в Україну… Співають гімн… Прапор…

А ми тут – у глибокому тилу – нескорені, звитяжні, створюємо всі можливі й неможливі умови для наших патріотів…? Створюємо?

Соціальна реклама – це супер. Та рекламний ролик скінчився і в ефірі лунають зовсім інші слова, пісні та заклики. Візьміть в руки пульт і будь-який час дня пробіжіться каналами українського телебачення – потік російської мови, російських пісень і російських фільмів.

Суто риторичне запитання – Нацрада з питань інформації та медіа на яку країну працює і в якій валюті отримує зарплату? Люди, ви давно вже «продалися», чи професіоналізму не вистарчає?

Перестала дивувати медійна політика каналів, які фінансуються олігархами. Активісти-патріоти усіма доступними методами борються з з ними. Але і Перший Національний, і ТРК Україна не пасуть задніх – як не «Чорный ворон, что ж ты…», то серіал із цитатами «Это же Хохляндия…»

{videobox}f29cR9LQT6c||width=360,height=240{/videobox}

Можете собі уявити в ефірі телеканалу «Росія» серіал про крутих київських бізнесменів, котрі збирають допомогу для воїнів АТО зі словами, що москалів треба гнобити і гнати? А концерт у вишиванках з піснями січових стрільців та вояків УПА в російській глибинці? Та при всій багатій уяві – важко!

Для нас стала шоком розповідь волонтерки Лілії з Тернополя про виступ на фестивалі «Галицькі фрески»  діток з російським народним танком «Бариня».  Як же це актуально і доречно сьогодні, чи не так?!!! Особливо, коли хлопці гинуть на Сході щодня. Саме у цю мить, коли чиясь мати виглядає сина, витираючи сльози, сподівається побачити його живим. А тут… російські мотиви, ще й такі зворушливі… Виникає питання до організаторів фестивалю, до владних органів Тернополя: «Ви сліпі? Ви безбожники? Ви запроданці? Що вартує для вас Україна сьогодні? Ви українці тільки на Великдень у церкві та державні свята у вишиванці? Скільки ще треба пролитої крові українців, щоб ви діяли, кожен на своєму місті, не з огляду на свої кишені? Скільки?!!!!!».

Це відео, яке ми демонструємо, мусять побачити всі, кому небайдужа доля нашої Батьківщини.

{videobox}EbC0-qH4HFg||width=360,height=240{/videobox}

Справедливості ради треба відмітити, що на гала-концерті і серед номінантів «Барині» вже не було.

Та й «Галицькі фрески» ще не остання крапля повзучої духовної окупації…  У селі Устя Борщівського району, де староста громади Марія Тимків, цьогоріч Маланкували. Маланка – дійство суто українське і глибоко народне. Гарно було, і гості високі село відвідали і преси чимало. Та тільки гості з журналістами за поріг,  на сцені сільського клубу зовсім не українські мотиви. Як має почуватися вояк АТО, який на декілька днів вирвався з пекла війни у відпустку до батьківської домівки, на свята, і зі сцени лунають мотиви «русского мира»?  З якою душею повертатися йому на передову, під обстріли градів? За яку Батьківщину, за яку ідею і людей йому там мерзнути, воювати і гинути?

Пані Марія Тимків, можна вдавати, що не помічаєте цих танців на кістках.  Можна відмахнутися від тих, хто задає незручні запитання.  Та що ви скажете громаді  років через п’ять?  А внукам що скажете?..

Що Вами рухає? Страх чи невігластво? Чи вам так байдуже  до цієї війни? Вона ж бо така далека війна… – така  близька війна. Війна в наших домівках і наших душах…., спустошених, збіднілих???

Невже ми, українці, не гідні кращої долі? Ми приречені згинути, якщо програємо  боротьбу тут, у власному домі і наших серцях. Наш патріотизм – це непримиренність до ворога, це шана солдатам. І не посмертна! А тим, живим, які щоночі не сплять, щоб спали ми! Тим, хто метр за метром повертає нашу українську землю!

Ми зобов’язані, ми маємо це нести в серці – не дозволимо окупанту зруйнувати нашу Україну зсередини, не віддамо своє майбутнє – дітей на поталу ворогу, допоможемо нашим воїнам тут.  Хто як зможе – чесною працею, щирою українською піснею, добрим українським словом!!!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Про admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *