Головна / ПОЛІТИЧНЕ ДОСЬЄ / НАРОДНА ЛЮСТРАЦІЯ / Люстрація. Очищення влади в Україні

Люстрація. Очищення влади в Україні

На жовтень 2016 року в Україні люстрували 938 чиновників, в тому числі 40 суддів.

І незважаючи на те, що люстрація очистила владну верхівку на 98%, ще є 2% випадків ігнорування закону певними відомствами. Так, нещодавно Генпрокурор Ю. Луценко призначив першим заступником прокурора АР Крим Олега Валендюка, який потрапив під люстрацію. А 21 вересня 2016 року на засіданні профільного комітету Верховної Ради він порадив Міністерству внутрішніх справ повернути на службу колишніх міліціонерів Василя Паскала і Володимира Євдокимова, котрі обіймали керівні посади в МВС за В. Януковича. Також глава ДФС Роман Насіров повернув на посади понад 15% люстрованих посадовців. Ще стало відомо, що Адміністрація президента порушує «Про очищення влади» і залишає на посадах чиновників колишнього апарату.

Результат пошуку зображень за запитом "люстрація"

Можливо, в Україні є певний прогрес у судовій реформі, але, на думку українців, всі мають бути рівними перед законом. Тому що й досі в нашій країні не зникла загроза повернути владу попередників. Адже деякі зі звільнених осіб оскаржують своє звільнення в суді й мають підстави повернутися на роботу.

Сучасній владі варто жорсткіше діяти в царині очищення влади і не йти на жодні компроміси, щоб уникнути небезпеки повернення неправомірних і злочинних дій попередників, захистити демократичні цінності, утвердити правові засади та права українців.

Нагадаємо, в Україні 16 вересня 2014 року ВРУ був ухвалений закон «Про очищення влади», який забороняє високопосадовцям часів президентства Віктора Януковича обіймати посади в держорганах протягом 5 або 10 років.

Про admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *