Головна / ЦІКАВО / ПОРАДИ / ДОМАШНІЙ ПСИХОЛОГ / Шість помилок при пошуку роботи

Шість помилок при пошуку роботи

Результат пошуку зображень за запитом "вказівний палець  пнг"

Домашній психолог: доречні рекомендації на всі випадки життя.

“Патріот Тернопілля” започатковує нову рубрику, щоб знайомитиме вас із новітніми тенденціями на ринку праці, вихованні дітей, поводженні у конфліктних ситуація – словом, все, що нас оточує у повсякденності прагнемо відображати саме тут. Сьогодні розпочнемо з найнеобхіднішого – пошуку роботи. Нинішні соціальні зміни підштовхують багатьох з нас до перегляду чи, навіть, кардинальної зміни роботи. А якщо ви – молодий спеціаліст у пошуку – ця рекомендація саме для вас. Поговоримо?

Чому ви не можете знайти роботу, або час міняти метод.

Альберт Ейнштейн якось сказав: «Безумство – робити одне і те ж, і кожен раз чекати іншого результату». Невідомо, хто або що надихнуло вченого на ці слова. Сьогодні ж їх можна адресувати тим здобувачам, які довго і наполегливо шукають роботу, але так і не знаходять.

Якщо так трапляється і з вами, є сенс задуматися: «А що я роблю неправильно?».

1. «Резюме – не головне»

Резюме – перший елемент в пазлі працевлаштування. За допомогою цього документа керівник компанії або рекрутер заочно знайомляться з кандидатом на вакансію, його досвідом і кваліфікацією. Вказані тут і контакти для зв’язку з претендентом. Без цих важливих вихідних даних навіть запрошення на співбесіду не одержати. Виходить резюме все-таки головне?


Можливо, вам вдасться працевлаштуватися без резюме, але зазвичай така робота не вимагає високої кваліфікації, особливих навичок, досвіду. Хоча і в цьому випадку роботодавець може зажадати резюме – сучасний  рекрутинг він такий.

Тому якщо у вас до сих пір немає резюме, напишіть його. Наповніть максимально корисною інформацією про вас як фахівця, опишіть професійний досвід, оперуючи цифрами і фактами. Не забудьте вказати контакти і перевірити текст на відсутність помилок. Якщо ви давно написали резюме, то просто поновіть інформацію.

2. «Моя вакансія сама мене знайде»

Це підхід здобувачів, які шукають роботу пасивно, тобто розміщують резюме на сайті з працевлаштування або в газеті і чекають дзвінків від самого кращого роботодавця в світі. При такому підході події розвиваються по сумного сценарію: триває тиждень, місяць, півроку, але заповітну пропозицію так і не надходить.

Вичікувальна позиція явно програшна. На ринку праці виграє активний шукач, який не чекає, а діє сам, він стукає і йому обов’язково відкривають.

Щоб знайти роботу швидше, використовуйте більше джерел та способів пошуку: Internet, спеціалізовані видання, соціальні мережі, кадрові агентства. Розсилайте резюме, докладайте супровідні листи, дзвоніть роботодавцям.

3. «Немає сенсу писати супровідні листи, їх ніхто не читає»

Здобувачі рідко пишуть супровідні листи, вважаючи, що їх не читають. Це не зовсім так. Все частіше в описі вакансії зустрічаються побажання роботодавців: «Напишіть короткий супровідний /мотиваційний лист, чому ви хочете працювати в нашій компанії, і чим привернула ця позиція. Без листи резюме не розглядаємо».

Пишіть супровідний лист незалежно від того, є така вимога в описі вакансії чи ні. Адже це відмінний спосіб проявити свою зацікавленість в посаді, налагодити контакт з потенційним роботодавцем, переконати його запросити вас на співбесіду.

4. «До співбесіди готуватися не потрібно»

Можливо, цей підхід працює у тих претендентів, які впевнені в собі, навчені досвідом і наділені ораторським талантом. Мовляв, на місці зорієнтуюся, що говорити. Але навіть їм необхідна мінімальна підготовка: вивчити інформацію про компанію, співвіднести вимоги вакансії зі своїми можливостями і тощо.

Але часто ці елементарні речі кандидати ігнорують і «на місці» впадають в ступор від поширених питань рекрутерів. Крім того, багато хто переконаний, що ці питання – несусвітня  дурня, їх ніхто не повинен ставити.

Їх дійсно можуть не поставити, все залежить від сфери вашої зайнятості. Але пам’ятайте, підготовка до співбесіди значно збільшує шанси отримати бажану роботу. Вивчіть, які питання з великою ймовірністю ви почуєте від роботодавця, і підготуйте відповіді.

5. «Тестове завдання – обман»

Багато претендентів відмовляються виконувати тестові завдання. Кандидати вважають, що роботодавці таким способом наживаються на їх безкоштовному праці, а не тестують на профпридатність. Звичайно, і це трапляється, але бачити в кожному реченні підступ неправильно і відмовлятися від виконання тестового немає сенсу.

Погодившись на «пробу пера», ви дізнаєтеся, які завдання доведеться вирішувати в майбутньому, оцініть, наскільки комфортно діяти в заданому напрямку.

Але перш ніж приступити до виконання тестового завдання, досліджуйте надійність компанії, від якої виходить пропозицію.

6. «Випробувальний термін? Ніколи!»

Випробувальний термін оповитий такими ж страшилками, як і тестове завдання: зарплату платити не будуть, звільнять, як тільки закінчиться випробувальний період …

Можливий і такий варіант, якщо ви попалися на вакансію-обманку. У самому ж випробувальному терміні немає нічого поганого. Навпаки. Співробітник за цей період робить висновки про компанії в цілому, своєї посади, обов’язки, заробітну плату, колективі і керівництві.

Щоб не стати жертвою обманних схем, всі фінансові питання, в тому числі, пов’язані з випробувальним періодом, потрібно з’ясувати ще на співбесіді.

Якщо хоча б один з описаних підходів – ваш варіант, рекомендуємо змінити його, і результати не змусять себе чекати. Робота вашої мрії вже поруч.

З повагою, ваш домашній психолог.

 

Про admin

Зверніть увагу!

Чи потрібно фото у резюме?

“Патріот Тернопілля” продовжує тему пошуку роботи. Сьогодні про фото: потрібне воно чи ні? І які …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *