Головна / ЦІКАВО / ПОРАДИ / ДОМАШНІЙ ПСИХОЛОГ / Чи потрібно фото у резюме?

Чи потрібно фото у резюме?

“Патріот Тернопілля” продовжує тему пошуку роботи. Сьогодні про фото: потрібне воно чи ні? І які враження це складе на роботодавця? Поговоримо?

Ми можемо скласти неймовірне за грамотністю резюме, підготувати на співбесіду оригінальну самопрезентацію і приголомшливо елегантний одяг і т.д. Але до всього цього справа може не дійти з однієї простої причини – вас не виберуть. Навіть не заглянуть в резюме.

Іноді представнику роботодавця вистачає часу просто пробігтися по списку резюме, переглянути фото кандидатів – і все, вас не вибрали. Ми розібралися, чому так відбувається, і що робити, щоб фото в резюме все-таки зіграло на вашу користь.

Що не так з фотографією?

Існує кілька варіантів пояснення того, чому через невдалий фото роботодавець не готовий з вами зустрічатися.

Фото дійсно невдалий. На ньому ви виглядаєте старше своїх років, товщі або просто «не вселяє довіри». І тоді ейчар (кадровик – укр.), який має на руках заявку від колег з проханням знайти «солідного водія» або «молодого, але привабливого», неодмінно видалить ваше резюме. Не кажучи вже про посади, які є «особами» компанії – адміністратори, працівники ресторанів тощо.

Ще один варіант – недоречне  фото. Кількість недоречних фото, на жаль, не меншає. Замість фото на тлі килима і з вудкою тепер в резюме розміщують фото на тлі штор, з дітьми і дружинами, на кухні з букетом соняшників, в кафе, що недоречно, якщо ви хочете виглядати презентабельно. Серед інших не найкращих варіантів – розміщувати  в резюме фото у вечірньому вбранні, в спортивному костюмі або майці. І зовсім не потрібно вставляти в резюме своє фото, вирізане з групового знімка – особливо, якщо на вашій частині залишається, наприклад, обіймаються вас рука.

Чи потрібно фото в резюме?

Взагалі, перш, ніж розміщувати фото в резюме, запитайте у себе – а чи потрібне воно вам в даному випадку? Існує всього два випадки, коли фотографія дійсно необхідна.

Перший випадок – роботодавець  вказує в описі вакансії, що на конкурс будуть відібрані тільки резюме з фотографією.

Другий – вакансія  є «публічною», тобто фахівець буде в тій чи іншій мірі представляти компанію. Наприклад, це адміністратор офісу або салону краси, асистент керівника, піарник, менеджер з продажу та т.д. Якщо робота має бути така, не дивно, що в резюме знадобиться фото.

Як краще сфотографуватися?

Результат пошуку зображень за запитом "фото на документ"

Формат. Для таких випадків потрібно пам’ятати, що фото в резюме повинно бути нейтрально-діловим. Бажано обійтися без фотошопу і не розміщувати фото з паспорта або інших документів – на них людина іноді сам на себе не схожий.

Актуальність. Не потрібно прикріплювати до резюме фото кількарічної давнини, а жінкам бажано зробити фото в «останньої версії» своєї зовнішності – тобто  в тому кольорі і зачісці, який ви носите зараз. Оптимальний варіант – зробити  фото в студії.

Зворотній зв’язок. Непогано перед розміщенням фото порадитися з парою незалежних «експертів» (наприклад, друзів) – наскільки фото на вас схоже. Можливі варіанти, коли фото не спотворює вашу зовнішність, але і не передає властивих вам якостей – блиску  в очах, наприклад.

Відправлення. Обов’язково перевірте розмір файлу резюме – не  всі компанії приймають на робочі поштові скриньки «важкі» листи. І може так статися, що вся ваша робота буде марною, оскільки резюме просто не дійде до рекрутера.

До речі, фото в резюме є непоганий «нагадування» рекрутеру. І якщо ви, наприклад, справили непогане враження на інтерв’ю, кадровику буде простіше вас згадати. Або згадати про вас при підборі персоналу на аналогічну посаду до розміщення вакансії в Internet.

З повагою, ваш домашній психолог.

Про admin

Зверніть увагу!

Шість помилок при пошуку роботи

Домашній психолог: доречні рекомендації на всі випадки життя. “Патріот Тернопілля” започатковує нову рубрику, щоб знайомитиме …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *