Головна / Без категорії / Запрацювала постійна комісія щодо котелень на твердому паливі у Тернополі

Запрацювала постійна комісія щодо котелень на твердому паливі у Тернополі

У п’ятницю, 3 березня 2017 р., дуже оперативно була скликана постійна комісія з розгляду питання запуску і функціонування котелень на твердому паливі. Членів депутатської комісії було п’ятеро. Серед них – Назар Зелінко і Михайло Сиротюк, Лупак Сергій та ін. Власне, до складу комісії не були долучені громадські актвісти. Юлія Мамчак – громадська активістка –  обурилась з цього приводу, оскільки громадськість має право через своїх представників мати доступ до дозвільної документації та будь-якої іншої інформації, яка стосується котелень.

Запрошеним на засідання комісії  був директор КП «Теплокомуненерго» Андрій Костянтинович Чумак та від ЖКГ енергоменеджер Павло Савечко. Від цих спеціалістів комісія жадала почути конструктивні відповіді на питання екологічного та правового змісту.

Юлія Мамчак виокремила основні проблеми: законність виробництва тепла на твердому паливі, а також законність та аналіз системи модернізації котелень й інших енергоносіїв, аналіз порушень при проведенні реконструкції котелень.

https://youtu.be/O18T6GR3G0c

Далі до розмови долучилась Наталія Кіндрацька, представник громадської ради, і поставила слушне питання: «Чому саме торф?». Саме такий вид твердого палива найбільше турбує громадськість Тернополя. Виявляється, споживчі властивості торфу втрачаються при транспортуванні (понад 50 км). Й при спалюванні торфу ніби-то використовується сірка. Хоча керівник «Теплокомуненерго» і навів як аргумент перелік країн. Які ніби-то перешли на торф’яне паливо – це Фінляндія, Білорусь тощо. Але це не було переконливим.

Директор  КП «Теплокомуненерго» А.К.Чумак дав роз’яснення з цього приводу. Найцікавіше – експертиза пройдена. Але не вся. Екологічна експертиза щодо шкідливості викидів торфу зараз проводиться. А саме – проводяться заміри викидів. Котельні працюють в тестовому режимі. Документи, як виявилось, в порядку, ну а штрафи – треба буде, зі слів пана Чумака, – заплатимо. Всі договори, які укладаються «Теплокомуненерго»,  за словами пана Чумака, оприлюднені в Інтернет на офіційному держаному сайті. Проведено низку перемов з кадастровою кампанією та компанією-інвестором. Інвестор зареєструвався в Тернополі, створив компанію «Тернопільтепло», щоб сплачувати податки саме в бюджет нашого міста. Зараз, за словами пана Чумака, СМП «Укра» (тернопільська лабораторія) проводить вимірювання по трьох котельнях.

Директор «Тернопільтепло»,  додав, що економічний минулий рік був досить складним, але підприємство вийшло на позитивні показники. На тверде паливо розраховують, як на дійсно економне і екологічно безпечне. Але терополян цікавить, у першу чергу, чому при навіть незавантажених на повну потужність (всього 10-15%) котельні гудять, створюють незрозумілу вібрацію і, головне, навколо труби збирається і осідає на землю сизий дим. Пан А.К.Чумак пообіцяв швидко відреагувати на проблему, чому гудить труба, що спричинює шуми і витік диму. Голова ОСББ будинку №10А, що по вул. Корольова, зазначив, що ці шуми не дають мешканцям спокійно спати. Біля котельні жити неможливо. Голова ОСББ обурений тим, що не були проведені громадські слухання з приводу запуску котельні у тестовому режимі. Прибудинкова територія, де гуляють діти, засмічується димом-туманом. Пан А.К.Чумак пообіцяв швидко відреагувати на проблему, чому гудить труба, що спричинює шуми і витік диму.

Комісія зробила перерву до наступного тижня. Після завершення засідання залишилось багато запитань. Все-таки чи є безпечними викиди продуктів згоряння торфу? На це дасть відповідь екологічна експертиза. При чім громадськість бере під свій повний контроль проведення прозорої експертизи. Хто такий цей благодійник-інвестор, якому так завдячує «Терплокомуненерго» і мали б завдячувати всі ми, який аж із Фастова приїхав до Тернополя, що допомогти покращити нам енергетичну ситуацію? Чи він один такий інвестор? Можливо, проводився тендер, або слід було провести тендер? Може, й в Тернополі знайшлись інвестори? Так, поки відповіді на ці запитання «Патріот Тернопілля» не отримав. На наступному засіданні комісії маємо нагоду познайомитись із самим інвестором, або його представником. Можливо, він відповість на наші запитання? А поки – три крапки… Тримаємо руку на пульсі…https://youtu.be/O18T6GR3G0c

Про admin

Зверніть увагу!

РЕАКЦІЯ США НА ПОЛЬСЬКИЙ СКАНДАЛЬНИЙ ЗАКОН

  Державний департамент США закликав Польщу переглянути законопроект про Інститут національної пам’яті. Так, речниця держдепу …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *