Головна / ЦІКАВО / ПОРАДИ / Водії та пішоходи – хто кого?!

Водії та пішоходи – хто кого?!

Культура водіння авто на сьогодні є дуже актуальною. «Літати» машинами по наших ямистих дорогах можуть лише відчайдухи «шумахери». Достатньо таких «оптимістів» на вулицях нашого міста та й області загалом… А от культура пішоходів – що це? Вона є, ця культура, чи її не повинно бути? І чи така культура потрібна? Поговоримо?

Водії і пішоходи! Ви в будь-який момент можете помінятись ролями.

Отже, кілька правил для водії та пішоходів.


Правило перше! Пішоходе, не навчай водія правилам дорожнього руху, стоячи посеред дороги, особливо, якщо ти переходиш її у недозволеному місці. Не треба розмахувати руками і жестикулювати водію, щоб він обов’язково тебе пропустив, бо тут, саме тут ти мусиш перейти дорогу!! Пішоходе, пам’ятай! Ти створюєш аварійну ситуацію! Ти порушуєш правила дорожнього руху! Переходимо вулицю по «зебрі», або на зелене світло світлофора. Пам’ятай!

Водій! Не навчай правил дорожнього руху пішохода, який їх не знає, прямо на проїзній частині. Краще пригальмуй, пропусти і спокійно їдь далі. Пам’ятай,  зайве хвилювання завадить нормально рухатись дорогою і може створити аварійну ситуацію! Перед «зеброю» пригальмуй, нехай пішохід спокійно пройде. Не поспішай, ти встигнеш. Ти ж за кермом!

{videobox}dD6c2781f_A||width=480,height=360{/videobox}

Правило друге! Рух обабіч дороги спричинює аварійну ситуацію. Якщо вже так трапилось, що вам неодмінно доводиться рухатись обабіч (наприклад, біля траси, де нема тротуарів, або скажімо, у м. Збаражі від автостанції до ринку, де також усе – суцільна дорога), ідіть не за рухом авто, а назустріч руху. Тоді водій вас бачитиме і, відповідно, реагуватиме, як на пішохода.

Водію! Будь уважним на дорогах біля сіл і містечок, де пішоходи звикли ходити по дорозі як по тротуару, бо його там нема. Пригальмуй, ти встигаєш!

Правило третє! Не перебігайте дорогу! На цвинтар ви завжди встигнете. Не  слід прискорювати цей момент потрапляння у кращий світ! Тим більше, ви піддаєте небезпеці самого водія. Різко загальмувавши, щоб не зачепити вас, водій створить аварійну ситуацію, яка може призвести, скажімо, до шкоди здоров’ю пасажирів авто.

Водії! Пам’ятайте про обмеження швидкості у населених пунктах! Не зневажайте інших водії, пішоходів і себе! Будь ласка, пригальмовуйте, пам’ятайте про кримінальну відповідальність за нанесення тілесних ушкоджень пішоходам.

І, на останок, не розмовляйте по мобільному ні водії під час руху, ні пішоходи, особливо, якщо йдете через дорогу. Втрачаєте пильність!

Цих правил, звичайно, не три і не десять. Сьогодні про ці, на мою думку, найактуальніші. А згодом повернемось до цієї теми.

Не будь комуністом! Будь шляхетним паном – це просто!

Про admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *