Головна / Без категорії / Сусіди розкопують історію.

Сусіди розкопують історію.

У Рівному почали відкопувати древній підземний хід

Як повідомляє рівненський Інтернет-часопис “Голосно”,  у Рівному почали відкопувати древній підземний хід

29 листопада міський голова Володимир Хомко та начальник управління культури Тарас Максименко на брифінгу, який зібрали попри негоду  у рівненському парку імені Шевченка, розповіли, що напередодні поблизу фонтану «Богатир» виявили підземний хід.

Міський голова розповів присутнім, що на прохання пана Максименко вирішили призупинити роботи по спорудженню нового, сучасного фонтану, щоб дослідити ділянку в парку, де часто просідає асфальт. Вже на початку розкопок віднайшли тунель. Поки міська влада не знає, як діятиме надалі. Але вочевидь, проект із реконструкції потрібно переробляти. Запланований фонтан споруджувати на цьому місці не можна, бо ж підземний хід буде заливати водою.

На думку начальника управління культури і туризму Тараса Максименка,  припущення, що це льох князів Любомирських, можна відкинути. Розкопана ділянка засвідчує, що це добре облаштовані підземні шляхи, а тунель має розгалуження. Куди ведуть ці ходи  — треба досліджувати.

Пан Тарас зізнається, що багато чув та читав про підземелля у Рівному. Але навіть не підозрював, що вони знаходяться саме під фонтаном. За словами посадовця, його попереджали, що на цьому місці не можна робити дискотек, але чому — ніхто не пояснював.

Йому лише було відому, що тут доволі часто давав тріщини і провалювався асфальт, але нічого більше.

Місцевий краєзнавець Валентин Дем’янов кілька років тому пропонував Володимиру Хомку провести розкопки цієї ділянки. Та міський голова Рівного тоді не повірив.  «Я тоді ще подумав, чого він до мене причепився. От, навіть, свої відчуття пам’ятаю. Цікаво, що саме на цьому місці він і пропонував копати.», — сміється пан Володимир.

Літератори та науковці часто описували рівненські тунелі, про них говорили й старожили. Та у радянський період «не рекомендували» проводити дослідження цих підземних ходів. І ненав’язливо  радили лише «залатати» чергове просідання асфальту.

Тепер з’явилася можливість ретельніше дослідити ці ходи. Вже цьогорічні дослідження свідчать, що в окремих місцях можна говорити про підземні ходи в кілька ярусів.

Сьогодні міська рада ще не прийняла рішення, як вчинити з відкритою ділянкою. Можливо, після досліджень, якусь частину залишать заскленою, щоб містяни та гості могли помилуватися  історією краю.

 За матеріалом Інтернет-часопису  “Голосно”

Про admin

Зверніть увагу!

КВИТКИ НА ПОТЯГИ ЗНОВУ «ПОРАДУЮТЬ»

Керівник Укрзалізниці лякає українців новим підвищенням тарифів для пасажирів –  ще на 20 відсотків. Керівники …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *